Skip to content

Bělení zubů

Pokud jsou zuby tmavé, je možné jejich odstín zesvětlit.

V současnosti se používají systémy pro ordinační a domácí bělení. Bělící systémy fungují na stejném principu jako u kadeřníka odbarvení vlasů. Hlavním bělicím prvkem je peroxid vodíku. Rozdíl je v čase použití a koncentraci použitého peroxidu vodíku.

Ordinační bělení

Tento proces trvá cca 1,5 hodiny s koncentrací 35% peroxidu. Výsledek je tzn. hned a většinou je patrný výrazný rozdíl. Nevýhodou je větší riziko citlivosti zubu po bělení.

Domácí bělení

Trvá týden při koncentraci karbamidu peroxidu 15-20% (koncentrace čistého peroxidu 3-5%). Používá se nosič (zhotovený z otisku vašich zubů v ordinaci) ve kterém je gel s peroxidem a nosí se většinou na noc. Proces je pozvolnější a méně rizikový. Jsou zde i určitá omezení. Pokud jsou přední zuby oplombovány,tak se vybělí zub, ale ne plomba, což je handicap. Pokud máte citlivé krčky nebo zuby před bělením je pravděpodobné, že se Vaše potíže mohou po bělení zhoršit. Pokud máte nedostatečnou hygienu, je bělení zbytečné.

Důležitá je i spolupráce pacienta (musí chodit na kontroly) a dodržovat časové odstupy mezi možnými bělícími kůrami (min. 1 rok).

V naší ordinaci používáme systémy domácího bělení.

Pro zajímavost:

Hollywoodské zuby herců bývají mnohdy sněhobílé ne díky bělení, ale díky celokeramickým korekcím korunkami!

V našich ordinacích platí striktně objednávkový systém. Důvodem je zejména to, že každý zubní výkon potřebuje určité množství času a na křesle může být pouze jeden pacient.

Choďte prosím, jak jste objednáni!

Smluvní vztah máme navázán s těmito pojišťovnami:

111 – VZP
201 – VoZP
205 – ČPZP
207 – OZP
211 – ZPMV
213 – RBP